• wcag

     Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
     ul. ks. Piotra Skargi 7/1, 37-700 Przemyśl, tel. (+48) 16 633 63 88, e-mail: info@parr.pl

Cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców pn. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

Cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców pn. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z Ministerstwem Rozwoju zaplanowała cykl 20 wideokonferencji, których zadaniem jest informowanie przedsiębiorców o przyjętych rozwiązaniach prawnych, mających na celu przeciwdziałanie skutkom gospodarczym pandemii COVID-19 oraz przekazanie korzyści wynikających z przyjętych pakietów ustaw zwanych Tarczą Antykryzysową. Cykl potrwa 7 tygodni.

Partnerami konferencji jest 10 instytucji publicznych, odpowiedzialnych za wybrane obszary pomocy dla firm: Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wybrani eksperci powyższych instytucji będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią. Co ważne, uczestniczący w wirtualnych spotkaniach przedsiębiorcy będą mogli w ich trakcie zadawać ekspertom pytania. Dodatkowo na ich pytania eksperci będą odpowiadali po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. takie zagadnienia:
  • rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
  • tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
  • zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
  • pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Pełna informacja na temat cyklu, szczegółowy harmonogram i tematyka spotkań znajduje tutaj

Cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców pn. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

Polecane