• wcag

     Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
     ul. ks. Piotra Skargi 7/1, 37-700 Przemyśl, tel. (+48) 16 633 63 88, e-mail: info@parr.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.parr.pl

Data publikacji aktualnej strony internetowej: 2015-01-21
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-12-30

Data sporządzenia oświadczenia: 2020-12-31
Data aktualizacji oświadczenia: -

Deklaracje sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • część dokumentów umieszczanych na stronie (z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do publikowania) to skany w formie plików PDF, nie są dostępne cyfrowo
  • brak opisów do grafik i zdjęć w postaci tekstu alternatywnego dla osób korzystających z czytników tekstu.

Na stronie dostępny jest pasek narzędzi dostępności, dzięki któremu można:
  • zwiększyć/zmniejszyć tekst
  • zmienić kontrast
  • dokonać resetu wprowadzonych zmian

Wersja strony jest dostępna na urządzeniach mobilnych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt poprzez pocztę elektroniczną, adres e-mail: info@parr.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (16) 633 63 88. Tą samą drogą można składać wnioski o udostepnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich - www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna siedziby PARR S.A. dla osób niepełnosprawnych

Dane adresowe: Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. ks. Piotra Skargi 7/1, 37-700 Przemyśl

Do budynku prowadzą dwa wejścia - wejście główne od strony wewnętrznego parkingu oraz wejście dodatkowe od strony ul. ks. Piotra Skargi. Dla klientów PARR S.A. przeznaczone jest wejście od strony parkingu.  Wejście główne jest dostosowane do osób niepełnosprawnych. Wchodząc do budynku przez wejście od strony parkingu, na wszystkie kondygnacje budynku można dostać się dzięki windzie.  Wchodząc do budynku wejściem dodatkowym, na poszczególne kondygnacje możemy dostać się korzystając wyłącznie ze schodów.

Na parkingu przy budynku nie ma wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Nad wejściami do budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Przed wejściem do windy umieszczona jest tablica z informacją o lokalizacji poszczególnych biur i komórek organizacyjnych PARR S.A.

Dla osób na wózkach dostępna są pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach budynku. Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na kondygnacji nr 1 i 2.

Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Pracownicy PARR S.A. nie posługują się językiem migowym. Nie ma też możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu oraz online przez stronę internetową PARR S.A.


Polecane

kamagra 100 Parr PL wspiera niezapomniane wrażenia i rozrywkę razem z naszym partnerem, Vavada, oferując najwyższej jakości usługi w branży hazardowej.